Chata V Údolí

Rezervační fromulář

Štědrákova Lhota 91

+420 737 831 891


Aktivity

Aktivity a sportovní vyžití

Ač vám to tak možná nepřipadá, Štědrákova Lhota vám má rozhodně co nabídnout. Každý si rozhodně přijde na své. Sami brzy uvidíte, že ani týdenní pobyt vám nebude nestačit na všechny výlety, které byste chtěli stihnout. Nebudete se totiž nudit ani chvilku! V chalupě najdete i turistické mapy pro vaši snadnější orientaci, výlety si tak můžete předem v klidu naplánovat.

Sportovní vyžití

Lyžování

Jeseníky jsou rájem lyžařů a to samozřejmě platí i o Štědrákove Lhotě, ostatně na sjezdovky bez problémů dohlédnete přímo z chalupy. Pouhých pár set metrů od chalupy se nachází dvě lyžařská střediska vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Ocení je však i nenároční a méně zdatní lyžaři. V dojezdové vzdálenosti 30-60 minut od Štědrákovy Lhoty se nachází další lyžařské areály, které uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře.

Cykloturistika a pěší turistika

Jeseníky jsou rájem nejen lyžařů, ale i vyznavačů pěší turistiky. Není ani trochu nadsázka tvrdit, že Jeseníky jsou protkány desítkami turistických tras, které uspokojí každého sportovce. To stejné platí i o cyklostezkách, které v posledních letech zažívají velký rozvoj. Vaší pozornosti by rozhodně neměla uniknout nejvyšší hora Praděd, na kterou se můžete vydat nádherným údolím řeky Bílá Opava přímo z malebného lázeňského městečka Karlova Studánka. Uchvátí vás jistě i přírodní rezervace Šerák-Keprník. Oblíbeným turistickým cílem je také oblast Červenohorského sedla nebo Paprsek.

Koupaliště, aquaparky a wellness centra

Teplé letní dny můžete strávit nejen na zahradě naší chalupy, kde je pro vás připraven malý bazén, ale za vodními hrátkami nebo relaxací se můžete vydat i do okolí.

Zajímavá místa v okolí

Dny plné sportu můžete ozvláštnit i prohlídkou památek a turistických zajímavostí, kterých je v okolí Štědrákovy Lhoty bezpočet. Mezi zajímavé turistické cíle, které byste rozhodně neměli vynechat patří.

Aktivity

Relaxace a odpočinek v naprostém soukromí

Samota a absolutní klid přímo vybízí k relaxaci na naší terase, odkud je nádherný výlet na nedotčené okolní lesy. Uvidíte i sjezdovky obou lyžařských areálů.

Zvířata na dosah

V ohradě vedle chaty mohou vaše děti pozorovat, případně i krmit koně a ovce.

Sběr hub

Okolí Štedrákovy Lhoty je rájem pro houbaře. Do lesa to je, co by kamenem dohodil. Není nad smaženici k obědu připravenou z čerstvě nasbíraných hub v časných ranních hodinách. Zbytek hub si v chatě samozřejmě můžete usušit a odvézt domů.